Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekreační oblasti
Vaši Simíci mohou využít jedno ze tří předvytvořených sousedství nebo jim můžete vytvořit sousedství vlastní. Ať už se rozhodnou pro exotickou atmosféru Dálného východu, svěží vysokohorský vzduch nebo prosluněný ostrovní ráj, čeká je spousta zábavy.

* Vesnice Takemizu
- Na Dálném východě na vás čekají meditační zenové zahrady i speciality místních kuchařů. Simíci mohou cvičit jógu ve stínu exotických dřevin nebo se ponořit do vyhlášených horkých pramenů a zapomenout na všechny své starosti. Dovolenou v Takemizu uvítají především Simíci, kteří chtějí na chvíli uniknout stresu každodenního života a honbě za materialistickými zájmy. Zarezervujte jim dovolenou již dnes a nechte je ponořit se do posvátného klidu.

* Trojjazersko
- Nalezněte útočiště v nedotčené přírodě vysokohorské oblasti Trojjazersko. Divočina protknutá azurovými jezery a posetá kobercem mohutných borovic nabízí nespočetné možnosti pro sportovně založené Simíky. Mohou si vyzkoušet kládování - tradiční dřevorubeckou vodní zábavu, soutěž ve vrhu sekerou nebo se v chladném večeru ve světle zapadajícího slunce ohřát u táboráku. V Trojjazersku se bez obav svěřte do náruče Matky Přírody.

* Ostrov Twikkii
- Se svými dokonalými bělostnými plážemi a bujnými tropickými zahradami je ostrov Twikkii ztělesněním vaší dovolené snů. Pošlete své Simíky tam, kde slunce nepřestává svítit, kde mohou stavět hrady z písku a plavat podle libosti v moři a zarezervujte jim výlet lodí se skleněným dnem, vyhlídkový let vrtulníkem a těm dobrodružnějším třeba i parasailing.

Dovolená
Když na vaše Simíky padne cestovní horečka, zbývá jen jediné - musí si sbalit kufry a udělat si dovolenou! Dovolenou svým Simíkům naplánujete kliknutím na telefon nebo počítač a výběrem možnosti DOVOLENÁ... ZAREZERVOVAT SI DOVOLENOU.

V den odjezdu pro Simíky přijede aerotaxi, které je odveze na letiště, odkud odletí do vybrané rekreační oblasti. Jakmile Simíci dorazí do hotelu, vyberte si některý z dostupných pokojů kliknutím na jeho dveře a výběrem možnosti REZERVOVAT POKOJ. Když kliknete na dveře pokoje, zobrazí se také částka za ubytování za jednu noc. Zarezervujte si libovolný počet pokojů, abyste měli ubytování pro každého člena skupiny. Simíci mohou sdílet jeden pokoj, aby ušetřili, nebo si mohou zamluvit třeba celý hotel. Až si tímto způsobem zarezervujete dostatek míst pro všechny členy své skupiny, je třeba se jít ubytovat k recepčnímu pultu (klikněte na recepční pult a zvolte UBYTOVAT SE). Simíci mohou využít sociální zařízení v hotelu, ale do svého pokoje se nedostanou, dokud se neubytují, a proto je důležité zajistit jim pokoj dříve, než se příliš unaví.


* Jeďte na výlet
- Místní průvodce může Simíkům nabídnout mnoho zajímavých výletů - úžasný vyhlídkový let vrtulníkem, výlet do přírody s pozorováním ptactva nebo návštěvu památek. Najděte průvodce, který se pohybuje před hotelem, klikněte na něj, zvolte ZAREZERVOVAT SI VÝLET a dále druh výletu. Když si vyberete, objeví se na obrazovce informace o tom, jak dlouho bude výlet trvat a kolik bude stát. V té chvíli si můžete výlet zakoupit nebo ho zrušit. Na výletě se mohou Simíci dostat do nečekaných situací a jen na jejich reakci bude záležet, jaké zážitky si z výletu odnesou.

* Fotografování
- Simíci si mohou pořídit fotografický důkaz svých prázdninových zážitků. Vyberte napřed Simíka, kterého chcete fotografovat, klikněte na jiného Simíka a zvolte možnost VYTOTOGRAFUJ MĚ. Pro působivější výsledek můžete na fotografovaného Simíka také kliknout, zvolit možnost PÓZOVAT a vybrat si z dostupných gest. Váš Simík zaujme vybranou pózu a počká, dokud ho nevyfotografujete. Tyto snímky si později můžete prohlédnout ve svém albu (na ovládacím panelu klikněte na Album). Každý snímek z dovolené bude označen malou ikonkou znázorňující oblast, ve které byl snímek pořízen, což vám později pomůže při uspořádávání fotoalba.
- Pomocí svého počítače si Simík tyto snímky může vytisknout a umístit je třeba na zeď. Může si také objednat fotoalbum a nastavit, které snímky se v něm budou ukazovat.

* Chuť dálek
- Vaši Simíci mohou cizí zemi také doslova ochutnat. Najděte stánek s občerstvením, klikněte na něj a vyberte možnost OBJEDNAT JÍDLO a dále pokrm podle své chuti. Pokud jsou vaši Simíci unavení z celodenních aktivit nebo z výletu, mohou si jídlo objednat z pohodlí svého pokoje.
- Simíci také mohou hledat různé speciální předměty a odvézt si je s sebou domů. Zajímavé věci lze najít na pláži, kopáním v zemi nebo v místních obchodech. Čím více suvenýrů si Simíci domů přivezou, tím raději budou na dovolenou vzpomínat.

* Poznejte místní kulturu
- Každá rekreační oblast má své zvláštní zvyky a unikátní předměty. Pokud váš Simík dostatečně komunikuje s místními lidmi, může se od nich naučit různé tance, legendy, nová gesta a podobně. Učení může ovšem někdy vyžadovat hodně času.

* Prázdninové domy
- Mají-li vaši Simíci dost simoleonů, mohou si pořídit svůj vlastní prázdninový dům. Domy v žádaných exotických lokalitách stojí téměř stejně jako normální domy, a tak považte, kolik Simík ušetří za hotelové účty!
- Chcete-li svému Simíkovi zakoupit chaloupku u jezera, horskou chatu nebo exotické sídlo na Dálném východě, pošlete ho k telefonu nebo počítači a zvolte možnost REALITY... KOUPIT PRÁZDNINOVÝ DUM. Budete si moci vybrat z dostupných pozemků v přiřazených rekreačních oblastech. Jakmile budete mít prázdninový dům ve svém vlastnictví, můžete si ho dle libosti upravovat.

* Účinek dovolené
- Nic nedokáže zahnat únavu tak jako povedená dovolená! Po bezstarostných dnech sladkého nicnedělání se mohou Simíci domů vrátit s něčím víc než jen s bronzovým opálením. To, jak se dovolená vydaří, záleží na mnoha věcech. V zásadě platí, že pokud se na dovolené Simíci mají dobře (navazují nebo posilují své vztahy, sbírají zážitky...), bude na ně mít dovolená kladný účinek. A naopak, dojde-li k nepříjemnostem (Simíci si udělají nepřátele apod.), může se stát, že se po návratu domů nebudou cítit ani zdaleka tak odpočatě, jak si původně přáli.

Vytváření rekreační oblasti
Vytvořte si vlastní rekreační oblast, kam mohou vaši Simíci utéct před každodenním shonem. Vyberte si jeden z typů (Dálný východ, Hory nebo Tropy) a přidávejte podle své libosti hotely, turistické památky, různé obecní pozemky atd.

* Pláže
- V katalogu pozemků naleznete nové speciální pozemky. Chcete-li vytvořit pozemek s pláží, vyberte si nějaký z kategorie Plážové pozemky a umístěte ho ke kraji oceánu. Plážový pozemek musí hraničit z jedné strany s pobřežím a z druhé strany se silnicí.
- Pláž poté upravte pomocí nástrojů k úpravě terénu v režimu výstavby, přidejte například suchý nebo mokrý nebo písek s ulitami. Z kategorie Zahrada vyberte několik palem a vaše pláž hned začne vypadat k světu.

* Aby bylo místo pro všechny
- Vaše nová rekreační oblast začne brzy lákat Simíky z celého světa, a tak se ujistěte, že pro ně máte dostatek ubytovacích prostor, aby měli po náročných výletech kam složit hlavu. V katalogu Domy a parcely v režimu výstavby si prohlédněte nabídku předvytvořených hotelů a umístěte je na svůj pozemek.

Šperky
Dodejte svým Simíkům pořádnou jiskru! Každému oblečení nyní můžete přiřadit vhodné šperky. Náramky, prsteny, náušnice a náhrdelníky konečně dodají módě vašich Simíků ten správný šmrnc.

Máte dvě možnosti: buď Simíkovi vyberte šperky, které bude nosit pořád, nebo přiřaďte různé šperky ke každému typu oblečení. Chcete-li vybrat jeden šperk, který bude Simík nosit pořád, ujistěte se, že je vybráno tlačítko UNIVERZÁLNÍ ŠPERK (možnost "Přiřadit šperk k oblečení" musí být neaktivní). Chcete-li vybrat pro každý ze stylů oblečení jiný šperk, vyberte tlačítko PŘIŘADIT ŠPERK K OBLEČENÍ a ke každé kategorii oblečení vyberte požadovaný klenot.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Trofej

(Maki, 29. 5. 2021 15:39)

Ahoj, jak získám trofej: Naučte se brát všechno s klídkem?
Gesto klídek umím ale to není ono.
Moc děkuju