Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roční období a počasí
Pozorovat měnící se roční doby je tak krásné! Simíci nikdy plně nedocení věčný sluneční svit nekonečného léta, dokud si na vlastní kůži nevyzkoušejí drsnou zimu. Simíkům teď můžete darovat nádheru barvícího se podzimního listí, kvetoucí stromy a květiny zjara i třpytivý, čistoskvoucí sníh v zimě.

* Nastavení Ročních dob pro vaše sousedství
- V okně sousedství použijte tlačítko "Výběr roční doby", kterým pro dané sousedství nastavíte požadovaná roční období včetně pořadí, v jakém mají za sebou následovat. Může se stát, že nebudete chtít, aby se některé roční období ve vašem sousedství objevovalo. Bylo by např. zvláštní, kdyby v pouštní krajině přišla opravdová zima. Pokud na druhou stranu chcete vytvořit arktické klima, vynechejte všechna roční období kromě zimy a vaši Simíci budou po celý rok zasypaní sněhem.

* Tipy k počasí
- Nalaďte si nový televizní program o počasí nebo v novinách nalistujte rubriku s předpovědí a sledujte pečlivě, jak se počasí vyvíjí. Když včas zachytíte důležitou zprávu, mohou se vaši Simíci připravit na bouři, jít chytat motýly nebo pozvat sousedy na koulovanou. Ale pozor, meteorolog nemusí mít vždy pravdu!
- S tím, jak se mění počasí, mění se i tolerance vašich Simíků k venkovní teplotě. Ujistěte se, že jsou pro pobyt venku správně oblečení. Když se jim udělá moc velké horko, mohou se přehřát a omdlít. Podobně pokud je jim příliš velká zima, mohou zmrznout.


Zahradničení: Simík zahradníkem
Ať už se vaši Simíci rádi dřou na zeleninových záhoncích za denního světla nebo dávají přednost požitku ze zahradničení v noci, jejich práce teď přináší skutečné plody. Šťavnatá rajčata, sladké jahody, jablka, citróny a mnohem víc - Simíci si mohou pořídit bujnou zahradu, vypěstovat si vlastní úrodu a plody ze své zahrady sníst, uvařit nebo je prodat.

* Vytváření záhonů
- v režimu výstavby klepněte na ikonu zahrady a dále Zahradničení. Vyberte zahradní záhon, klepněte myší na místo, kam chcete jeho čtverec umístit, a tažením vytvořte záhon požadované velikosti.
Když je záhon hotový, vyberte jednoho ze svých Simíků (v živém režimu), klepněte na záhon a nařiďte Simíkovi, aby záhon pohnojil nebo na něm zasadil rostliny. Jakmile je zasazeno, je třeba o záhony PEČOVAT a ZALÉVAT je.
- Mají-li rostliny opravdu vzkvétat a prospívat, potřebují dostatek pozornosti. Ujistěte se, že mají dost vody, a odstraňujte plevel ihned, jakmile se objeví. Zahrada vašich Simíků může přitáhnout i nezvané hosty v podobě zahradních škůdců.
- Pokud se Simíci o zahradu pečlivě starají, podaří se jim jednoho dne vypěstovat šťavnaté ovoce a zeleninu. Úrodu mohou následně sklidit a uložit ji do lednice nebo jí naplnit odšťavňovač. Na peníze orientovaní Simíci mohou svou úrodu prodávat přímo ze zahrady.

* Stavba skleníku
- V režimu výstavby vyberte ikonu Zahrada a dále Zahradničení. Z nabídky si vyberte jednu ze skleníkových zdí a postavte ji na pozemek stejným způsobem, jako byste stavěli normální zeď. Jakmile postavíte zdi, můžete pomocí nástroje pro stavbu skleníkové střechy ke skleníku přidat střechu.

* Zahradnický klub
- Členové Zahradnického klubu si mohou kupovat se slevou semínka a další užitečné předměty a pokud vytvoří obzvlášť krásnou zahradu, mohou vyhrát některou z cen (včetně simoleonů). Jakmile váš Simík získá jisté zahradnické zkušenosti, má možnost zažádat si o členství.
- Chce-li se vás Simík ucházet o členství nebo požádat o oficiální ohodnocení zahrady (což mohou učinit pouze členové Zahradnického klubu), musí telefonem zavolat zástupci Zahradnického klubu.
- Jak Zahradnický klub ohodnotí vaši zahradu, záleží na mnoha faktorech. Kvalitní rostliny a stromy, o něž je dobře pečováno, zajistí vyšší hodnocení, zatímco mrtvé, suché rostliny nebo zahradní škůdci hodnocení snižují.

Rybaření

Nahoďte prut a zkuste, jestli se vašemu Simíkovo podaří ulovit si k večeři čerstvou rybu.

* Rybařit se dá v rybnících, které jsou dost velké a hluboké, aby v nich mohly žít ryby.
- Klepněte na rybník, zvolte možnost RYBAŘIT POMOCÍ... a vyberte si návnadu (Simíci bez rybářských zkušeností mohou chytat jen na housenku). S přibývajícími zkušenostmi budou získávat talentové odznaky, otevírat přístup k novým druhům návnad a budou mít při rybaření větší pravděpodobnost úspěchu.
- Když se vlasec pohne, Simík si úlovek automaticky přitáhne. Pokud se mu podaří chytit obzvláště pěkný exemplář, může si ho pověsit na zeď jako trofej. Jakoukoliv chycenou rybu lze také prodat nebo uložit do ledničky a později připravit k jídlu.


Další novinky:
* Nové účesy
- Každý Simík si nyní může vybrat z široké nabídky různých účesů. Ke každému typu oblečení, včetně nové kategorie Oblečení na ven, lze nyní přiřadit jiný účes: elegantní drdol pro formální příležitosti, culík na cvičení nebo teplou čepici pro pobyt venku. Možností jsou neomezené.

* Nesnědené jídlo
- Je rodina vašich Simíků příliš malá? Vaří dost, že by uživili šest lidí, i když jsou v domácnosti jen dva? Nyní si mohou zbývající jídlo uchovat, aby nepřišlo nazmar. Klepněte jednoduše na hotové jídlo, které zbylo i poté, co se všichni najedli, zvolte možnost UKLIDIT ZBYTKY a Simíci jídlo uklidí zpět do ledničky. Odtud si ho mohou vzít zpět pomocí příkazu VZÍT ZBYTKY a následně výběrem konkrétního jídla.

* Nová povolání
- Váš Simík si nyní může zvolit kariéru v šesti nových oborech. Možná touží zušlechťovat mladé životy na poli vzdělávacím a vybere si kariéru ve školství nebo si otestuje své schopnosti jako profesinální hráč počítačových her. V každém případě na vašeho Simíka čekají nové kariérní odměny. Dále může zkusit své štěstí jako muzikant, dobrodruh, novinář nebo se dát do služeb práva.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář