Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÁ VĚKOVÁ SKUPINA: MLADÍ DOSPĚLÍ
Pošlete dospívající Simíky na univerzitu, kde se z nich stanou mladí dospělí. Získají nové přátele, vysokoškolský titul, naučí se ovlivňovat ostatní a možná se dokonce stanou členy tajného spolku. Vysokoškolská léta jsou dobou zábavy a učení a Simíci se během této doby mohou velice změnit – dokonce tak, že se může změnit jejich aspirace. Vaši Simíci nyní mohou zažít všechny příjemné i nepříjemné stránky vysokoškolského života, od učení na zkoušky přes vstup do chlapeckého či dívčího spolku po předvedení dokonalého školního pozdravu na večírku. Po promoci nebo odchodu z vysoké školy vaši mladí dospělí Simíci vstoupí do dospělosti. Pokuste se pobyt na vysoké škole co nejvíce zužitkovat, protože dospělí Simíci se tam již nikdy nemohou vrátit!

NOVÁ UNIVERZITNÍ SOUSEDSTVÍ
Vyberte si některé ze tří vzorových univerzitních sousedství, která mohou vaši dospívající Simíci navštěvovat – Akademie Le Tour, Technická univerzita La Fiesta nebo Simíkovská státní univerzita, nebo si vytvořte vlastní univerzitní sousedství.
Uvedená tři vzorová sousedství jsou odlišná, ale všechny vysokoškolské pozemky obsahují základní zařízení jako kavárny, kluby, koleje, soukromé rezidence a samozřejmě obchody.
Ve všech sousedstvích kromě Akademie Le Tour se nacházejí Řecké domy.

NOVÉ MOŽNOSTI UBYTOVÁNÍ: KOLEJE A ŘECKÉ DOMY
Koleje: Většina Simíků nastupujících do prvního ročníku začíná na koleji (pokud nemají kapsy nacpané simoleony ze stipendií). Koleje představují levný způsob, jakým se mohou Simíci seznámit s životem na vysoké škole.
Poznámka: Koleje jsou rušná místa, kde se množství studentů věnuje studiu a dalším, méně vznešeným činnostem. Vzhledem k velkému počtu aktivit, které na koleji probíhají současně, je dění v ostatních místnostech „neviditelné“, dokud nevstoupí Simík, kterého ovládáte.

Řecké domy: Pokud Simíci potkají člena Řeckého domu nebo do tohoto domu zatelefonují, mohou se stát členy chlapeckého či dívčího spolku. Na Akademii Le Tour nejsou Řecké domy k dispozici.

NOVÉ ZPŮSOBY VYDĚLÁVÁNÍ SIMOLEONŮ
Simíci mohou vydělávat peníze mnoha způsoby. Většina studentů získá stipendium, které pokryje životní náklady. Jejich studijní výsledky se odrazí v tom, kolik peněz získají každý semestr. Simíci, jejichž výsledky jsou špatné, však nemusí získat žádný příspěvek. Simíci si také mohou přivydělat trochu simoleonů získáním vedlejšího zaměstnání.
Simíci mohou pracovat v kavárně a připravovat kávu, stát se barmany nebo pracovat v jídelně. Mohou také prodávat fotografie a obrazy nebo hrát na hudební nástroj za spropitné.

NOVÉ HERNÍ MOŽNOSTI S VYUŽITÍM VLIVU
Zapřáhněte otravné spolubydlící z koleje do práce! Vaši Simíci mají nyní ukazatel vlivu, který se naplňuje plněním zvláštních přání s dopadem na vliv. Tato přání mají na panelu přání modrý okraj. Chcete-li zvýšit maximální množství dosažitelného vlivu, musí váš Simík získat více přátel.

Chcete-li použít vliv, klepněte na jiného Simíka, vyberte příkaz Přimět a potom vyberte úkol. Přimějte ostatní, aby za vašeho Simíka uklízeli, připravovali mu jídlo nebo dokonce pleli jeho zahrádku!

Cena každé vlivové interakce je uvedena v závorkách za názvem. Jestliže je příkaz Přimět zobrazen šedě, nemá zatím Simík dostatečný vliv.

NOVÉ KARIÉRY PRO ABSOLVENTY VYSOKÉ ŠKOLY
Pokud Simíci získají vysoce ceněný vysokoškolský titul, otevřou se jim ve hře The Sims 2 Univerzita čtyři nové kariéry.

Paranormální jevy: Zvlášť vnímaví Simíci mohou uvažovat o kariéře v paranormální oblasti, kde začnou jako jasnovidec na telefonu, budou pokračovat výzkumem UFO a pak ještě dál.

Zábavní průmysl: Tato kariéra, kde image a prezentace je vším, je vhodná pro atraktivní Simíky se sklonem předvádět svůj talent.

Umění: V kariéře umělce mohou nápadití Simíci zkoumat hlubiny svých úzkostí a výšiny svých vášní a současně vyjadřovat svou kreativitu.

Přírodní vědy: Simíci v této kariéře začínají skromně jako ošetřovatel laboratorních krys a pomocí svých logických, technických a dalších dovedností postupují na vrchol potravinového žebříčku přírodních věd.

NOVÉ PŘEDMĚTY
Rozšíření The Sims 2 Univerzita obsahuje více než 100 nových herních předmětů včetně následujících:

Odměny v kariéře: Simíci budou v kariéře bohatě odměněni čtyřmi novými předměty: masožravá kraví rostlina Adéla Simožravá, oživonomitron, automatický kosmetický chirurg doktora Vu a historický fotoaparát Lumina Pro.

Hudební nástroje: S novou kytarou, sadou bicích, basovou kytarou a klavírem mohou Simíci založit hudební skupinu a vydělávat simoleony hraním nádherné (nebo ne tak nádherné) hudby.

Vybavení na cvičení: S tímto novým vybavením, které zahrnuje tři nové typy posilovacích strojů a běžecký pás, mohou vaši Simíci v mžiku vypotit všechno nadbytečné čínské jídlo, které spořádali.

Předměty na večírky: Stačí sud s ovocným džusem, miniaturní lednice MMM, herní automaty, vatra či kulečník a večírek může začít.

Další předměty: Ve stánku Simotel si mohou Simíci koupit nový mobilní telefon, přehrávač MP3 nebo videohru do ruky a užívat si mobilní zábavy. Vybavte domovy Simíků a vysokoškolské pozemky ve stylu 60. let pomocí kolekce nábytku Groovy nebo je mírně potlačte tmavým a skličujícím nábytkem ve středověkém stylu.

NOVÉ NEHRATELNÉ POSTAVY
Spolubydlící z koleje:
Na nových univerzitních kolejích budou moci vaši Simíci žít se spolubydlícími ovládanými počítačem. Můžete s nimi studovat, ovlivňovat je a možná dokonce získat nové přátele.

Profesoři:
Každý hlavní obor studia má vlastní profesory, z nichž někteří jsou přátelštější (nebo snad chlípnější?) než ostatní. Vaši Simíci se s profesory seznámí první den výuky daného oboru.

Roztleskávačky, maskoti a trenéři:
Tito lidé mají to správné nadšení, to tedy ano! Roztleskávačky a maskoti budou pravidelně navštěvovat vysokoškolské pozemky, aby povzbudili školního ducha. Dávejte pozor na Zlého maskota, hanebného zástupce z konkurenční školy, který může proniknout na vaši univerzitu!
Trenéři dokáží přimět k cvičení i zvlášť líné Simíky.

Prodavači kávy, kuchařky a barmani:
Tito Simíci pracující v oblasti služeb doplňují kávový bar, průmyslový sporák a bar, které naleznete ve hře. Váš Simík může do kteréhokoliv z těchto zaměstnání nastoupit a trochu si přivydělat.

Pobíhající naháč:
Je třeba něco dodávat? Naháči dodávají vysoké škole říz a mohou to být muži i ženy. Předvádět nazí se mohou i vaši Simíci. Stačí na ně klepnout a vybrat interakci Běhat nahý.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Řecký dům

(Veronika, 15. 4. 2017 14:03)

Nevíte někdo jak se dostat z Řeckého domu?

simotel

(adéla klofátová, 28. 5. 2011 10:34)

kde naj du stánek simotel? a jak ho mama umístit ??