Jdi na obsah Jdi na menu
 


NOVÁ OBCHODNÍ ČTVRŤ
Hra The Sims 2 Ve světě podnikání obsahuje hotovou nákupní čtvrť Modřany. Pokud ji přidružíte k nějakému sousedství, Simíci v tomto sousedství budou mít přístup ke všem obchodům a službám, které poskytují. Pokud vytvoříte vlastní nákupní čtvrti, můžete k sousedství přiřadit více než jednu nákupní čtvrť.

NOVÉ OVLÁDÁNÍ REŽIMU PODNIKÁNÍ
Ukládání a načítání: Herní data se ukládají podle pozemků. Jestliže opustíte pozemek, zobrazí se dotaz, zda chcete hru uložit. Pokud váš aktivní Simík přejde na jiný pozemek ve stejném sousedství nebo nákupní čtvrti, bude hra při opuštění pozemku automaticky uložena (s upozorněním).

Sledujte finanční výsledky vašeho Simíka. Na kartě Zisky na panelu Sledování podniku jsou uvedeny dosavadní zisky vašeho Simíka a jeho historie zisků. Zisk jsou příjmy snížené o výdaje. Pokud váš Simík příliš utrácí a nevydělává velké peníze, měl by raději pozměnit svůj obchodní plán, jinak riskuje bankrot.

NOVÉ ZALOŽENÍ PODNIKU

Váš Simík může začít podnikat dvěma způsoby. Buď může zahájit domácí podnikání, nebo může koupit obecní pozemek a vybudovat podnik na něm.

Simík, který chce zahájit podnikání, si musí koupit některé základní předměty. Většina podniků musí mít pokladnu nebo automat na vstupenky Electrono. V automatu na vstupenky Electrono zákazníci platí za čas, který stráví na pozemku, používají vaše vybavení a baví se. Chcete-li vybudovat salón, musí si Simík koupit jen kosmetický stůl Popelka. Chcete-li zařídit restauraci, musí si Simík koupit pultík, průmyslový sporák a dostatek míst k sezení pro zákazníky. Měli byste také koupit nápis Otevřeno/Zavřeno, protože bez něj podnik nikdy nezavře a váš Simík a jeho zaměstnanci by byli rychle přepracovaní a přetížení.

- Chcete-li otevřít dveře podniku, klepněte na nápis Otevřeno/Zavřeno a vyberte možnost OTEVŘÍT PODNIK. Když nastane zavírací doba, klepněte znovu na nápis a vyberte možnost ZAVŘÍT PODNIK.

Když váš Simík zavře podnik, zaměstnanci v něm zůstanou, aby pomohli uklidit a doplnit zboží. Až budou věci v pořádku, nezapomeňte je poslat domů klepnutím na nápis Otevřeno/Zavřeno a výběrem položky POSLAT ZAMĚSTNANCE DOMŮ.

Pokud to v podniku vašeho Simíka žije, je možné, že bude nutné najmout zaměstnance, kteří pomohou plnit přání zákazníků. Některým Simíkům může jít některá práce lépe než jiným. Prohlédněte si dovednosti a talentové odznaky kandidátů a najměte toho, koho potřebujete. Čím více má Simík talentových odznaků, tím více byste mu měli platit.

- Chcete-li najmout Simíky, vyberte v telefonu nebo v počítači položku PODNIK a potom příkaz NAJMOUT ZAMĚSTNANCE. Simíka můžete také najmout osobně tak, že na něj klepnete a vyberete příkaz NAJMOUT.

Udržování spokojenosti zákazníků je základem provozování výdělečného podniku. Někteří zákazníci dávají přednost přátelskému přístupu základního prodeje bez nátlaku, zatímco jiní snáze podlehnou tvrdému prodeji. Bez ohledu na to, který přístup vaši Simíci použijí, sledujte ukazatel nákupu zákazníka, který udává, s jakou pravděpodobností u vás utratí nějaké peníze. Když se ukazatel nákupu naplní, připravte pokladní, která nebo který uleví zákazníkovi od jeho Simoleonů.

NOVÉ ŘÍZENÍ ZAMĚSTNANCŮ
Dobrý vedoucí ví, jak udržovat svůj personál spokojený a motivovaný. Svět podnikání, to není vždy jen zábava a hry! Pokud jsou zaměstnanci vašeho Simíka nespokojení a nedocenění, budou mít sklony opouštět práci brzy nebo nepřijít vůbec. Dejte jim občas volno, motivujte je svými projevy, povyšujte je a zvyšujte jim plat, když nastane správný čas, a buďte skvělým šéfem, kterého si zaslouží. Jinak mohou všichni vaši zaměstnanci dát výpověď a vy budete mít plné ruce práce s provozováním obchodu o samotě!

Přidělení povinností: Novým zaměstnancům je třeba přidělit pracovní náplň. Pokuste se rozdělovat úkoly podle dovedností a talentových odznaků zaměstnanců. Mezi udržováním Simíků v činnosti a upracováním k smrti je jen tenká hranice. Odměňujte tvrdě pracující zaměstnance čas od času dobře zaslouženým odpočinkem.

- Chcete-li ukončit Simíkovu směnu předčasně, klepněte na něj, vyberte v kruhové nabídce položku VEDENÍ a potom příkaz POSLAT PRO DNEŠEK DOMŮ.

NOVÉ TALENTOVÉ ODZNAKY
Simíci s vysokými úrovněmi dovedností mohou získávat odznaky, které označují jejich kvalifikaci. Existují tři úrovně talentových odznaků: bronzový, stříbrný a zlatý. Určité dovednosti umožňují Simíkům získávat talentové odznaky v určitých oblastech rychleji. Simíci s talentovými odznaky jsou zdatnější v souvisejících interakcích a při pokusu o provedení souvisejících úkolů mají menší tendenci selhat.

- Chcete-li se podívat, které talentové odznaky Simík získal, klepněte na ikonu Talenty na panelu dovedností nebo si přečtěte údaje o zaměstnanci v části Informace o zaměstnanci na panelu Sledování podniku.

Jakmile má zaměstnanec dostatek talentových odznaků, může ho váš Simík povýšit do vedoucí pozice. Váš Simík tak může ponechat obchod v rukou vedoucího a řídit ho na dálku z domova.

- Chcete-li povýšit zaměstnance na vedoucího, klepněte na dotyčného Simíka a vyberte interakci POVÝŠIT NA VEDOUCÍHO v nabídce Vedení.

NOVÉ KATEGORIE PODNIKU
Udržujte je spokojené a oni budou dále nakupovat. Kategorii podniku ovlivňuje věrnost zákazníků. Věrnost zákazníků můžete zvyšovat vybudováním příjemného a dobře zásobeného obchodu, prodejem zboží za rozumné ceny a udržováním dobrých vztahů se zákazníky.

Když si váš Simík vyslouží dostatečnou věrnost zákazníků, zvýší se kategorie podniku. Při každém zvýšení kategorie váš Simík získá bod, který může utratit za novou obchodní výhodu. Existují různé kategorie obchodních výhod, například Kontakty, Vnímavost, Hotovost, Velkoobchod a Motivace. Když se zvýší kategorie podniku vašeho Simíka, utraťte bod za obchodní výhodu, abyste zvýšili jeho obchodní důvtip.

NOVÉ VELKOOBCHODNÍ ZBOŽÍ
V rozšíření The Sims 2 Ve světě podnikání je k dispozici nový režim pro nakupování předmětů – velkoobchodní režim. Ve velkoobchodním režimu mohou majitelé podniků nakupovat předměty z katalogu nákupu a výstavby za nižší ceny. Velkoobchodní režim mohou používat jen Simíci, kteří vlastní podnik doma nebo na obecním pozemku. Chcete-li platit velkoobchodní ceny, označte předměty „Na prodej“ pomocí stejnojmenného nástroje. Tento nástroj najdete na panelu Sledování podniku v části Stavební nástroje pro podnik. Položky označené „Na prodej“ již nemůžete používat, pokud nezměníte jejich stav „Na prodej“.

NOVÝ OSOBNÍ INVENTÁŘ
Simíci nyní mají vlastní osobní inventáře, které mohou obsahovat téměř jakékoli předměty. K Simíkovu inventáři můžete přistupovat z panelu Ocenění.
Ruksak: Toto je místo pro věci, které váš Simík vlastní, ale chce si je brát s sebou, pokud se přesouvá nebo dojíždí z domova za prací.

- Chcete-li umístit předmět do inventáře vašeho Simíka, přetáhněte jej pomocí nástroje Ruka na panel Inventář. Do inventáře nemůžete umístit předmět, který je právě používán.

Nákupní vozík: Nákupní vozík obsahuje nákup vašeho Simíka. Pokud některého z vašich Simíků popadne nezávisle na vás nákupní šílenství, zatímco hrajete jinde, můžete v košíku zkontrolovat, co nakoupil.

- Chcete-li si věci ponechat, umístěte je v domě nebo kolem domu či obchodního pozemku. Pokud chcete předmět vrátit, vymažte jej. Za všechny vrácené nákupy bude vašemu Simíkovi vrácena plná cena.

NOVÉ PŘEDMĚTY
Ať váš Simík nakupuje ze všech sil. Nejenže si můžete koupit nové předměty v nákupním katalogu; pokud je v obchodní čtvrti vašeho Simíka ten pravý obchod, může se Simík samostatně vydat na nákupy a přijít domů se vším, po čem jeho srdce touží!

Ano, je to tak, vaši Simíci mohou nakupovat samostatně. Pokud Simík vyrazí ven a promrhá své celoživotní úspory, zatímco se nedíváte (nebo hrajete na jiném pozemku), zůstanou jeho nákupy v inventáři, dokud je neumístíte nebo nevymažete (čímž vám bude vrácena plná cena). Máte tak svrchované právo veta nad spontánními nákupy.

Kosmetický stůl Popelka: Připravit, ke startu, změnit vizáž. Dopřejte Simíkovi zcela nový účes nebo styl líčení, ale dávejte pozor na nezkušené kosmetičky, které mohou kolem sebe šířit katastrofu.

Výtahy: Jedete nahoru? Tyto přesouvače lidí mohou pozvednout vaše Simíky do nových výšin… zvlášť pokud jsou uvnitř dva romanticky spříznění Simíci.

Stánek s limonádou: Nabízejte v sousedství občerstvení a vydělejte pár simoleonů! Dejte však pozor, abyste nepokazili žádné vztahy nepovedenými nápoji, jinak mohou jít vaše zisky k šípku.

Pracovní stůl na výrobu hraček: Naučte se vyrábět hračky, které předčí přání dětí všech Simíků, a prodávejte je ve svém obchodě se slušným ziskem.

Starobylá pokladna Namarkujte zboží a převezměte peníze zákazníků postaru!

Socha ninjy: Dodejte svému obchodu nádech tajemství a intrik. Na této atraktivní soše není nic tajného.

NOVÉ STYLY
Omrzel vašeho Simíka stále stejný starý nábytek? Se třemi novými styly vybavení a spoustou nových předmětů v katalozích nákupu a výstavby můžete dát jeho domu či podniku novou tvář, po které toužil.

Mezinárodní: Tento styl, moderní, elegantní a funkční, umožňuje vašemu Simíkovi vybavit svůj dům a podnik maximálně vkusně a s minimálními starostmi.

Pohádka: Přidejte do světa vašeho Simíka trochu vyšňořeného rozmaru. Tento styl připomíná perníkové chaloupky a příběhy, které se k nim váží.

Euro: Neoklasický vzhled vhodný pro všechny potřeby vašeho Simíka v oblasti vybavení. Čisté linie tohoto stylu propůjčí každé místnosti nebo stavbě půvab a eleganci.

NOVÉ NEHERNÍ POSTAVY
Reportér: Obchod vašeho Simíka může tajně navštívit reportér. Tato neherní postava sleduje prostředí, kvalitu služeb a výrobky, služby a ceny v podniku. Jakmile si o podniku udělá názor, napíše dobré nebo špatné hodnocení. Špatné hodnocení není pro podnik dobré. Naopak dobré hodnocení může zvýšit počet zákazníků, které podnik vašeho Simíka přitáhne.
Pokud podnik vašeho Simíka udělá na reportéra opravdový dojem, může získat cenu Nejlepší z nejlepších. Tato prestižní cena dává Simíkům na vědomí, že se nacházejí v kvalitním obchodě. Pokud váš Simík tuto cenu získá, nezapomeňte ji vzít z jeho inventáře a hrdě vystavit!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hej Michale

(Julka, 4. 1. 2014 11:00)

tak se koukni na tento net:www.thesimsporadimrada.infoblog.cz

otaázka ohledně podnikání

(michal .......... sims 2, 9. 12. 2013 20:32)

prosím jestli mi někdo dokáže trochu víc poradit tak ať si mě přidá na facebooku díky,info. o mě: Michal sadílek,bydliště: bořetice